Prémie ART: Taxidermia

Hvězda, úterý 21.10. 20:00, na průkazku zdarma, 50 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Francie, Maďarsko, Rakousko 2006 / 91 min. / titulky

Režie: GYÖRGY PÁLFI / Scénář: György Pálfi, Lajos Parti Nagy, Zsófia Ruttkay / Kamera: Gergely Pohárnok / Hudba: Amon Tobin / Hrají: Csaba Czene, Gergely Trócsányi, Adél Stanczel, Marc Bischoff, Erwin Leder ad.

Tři příběhy – tři historická období. Tři muži – děd, otec a syn. Jeden touží po lásce, druhý po úspěchu, třetí po nesmrtelnosti. Děd žije svými fantaziemi a za zimních večerů se v promrzlém chlévě zahřívá vzrušujícími sny. Nic ho nemůže zastavit v jeho plodné představivosti. Otec je proslulý šampion v soutěžích jedlíků v časovém limitu, jenž se snaží dostihnout svůj vzor, evropského mistra jedlíků. Syn vycpává zvířata. Zabývá se něčím, co si nikdo nedokáže ani v nejbujnější fantazii představit. Příběhy děda, otce a syna, jež se odehrávají ve třech dějinných obdobích, nastavují zrcadlo zvrácené době i společnosti. Režisér o svém filmu říká: „Nemám potřebu vyprávět o sobě, ale o věcech, které jsou pro mne důležité. Objevil jsem svět povídek Lajose Partiho Nagye, které by klidně mohly být moje. Dvě jeho povídky tvoří základ tohoto příběhu o rodině. Ve scénáři jsem k nim přidal tři generace a pro sebe místo vypravěče“. Ocenění: Hungarian Film Week Budapest 2006 - Hlavní cena, Nejlepší herečka v hlavní roli, Nejlepší herec, Cena zahraničních kritiků, Cena studentské poroty ad.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200