Slepé lásky

Hvězda, středa 29.10. 19:00, 60 Kč 70 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Slovensko 2008 / 77 min. / přístupný / dokumentární

Režie: JURAJ LEHOTSKÝ / Scénář: Juraj Lehotský, Marek Leščák / Kamera: Juraj Chlpík / Hrají: Peter Kolesár, Miro Daniel, Zuzka Pohánková, manželé Elena a Laco ad.

Dokumentární film Slepé lásky vypráví o různých formách lásek nevidomých lidí. Ve čtyřech povídkách sleduje postupně dvojici středního věku, počínající lásku mladého slepého Roma a jeho milé, nevidomou nastávající matku a mladou nevidomou dívku, která si chatuje s kamarádem a bojí se, zda mu prozradit svou slepotu. Dojemný, ale nikoliv sentimentální snímek přistupuje k tématu s hravostí, součástí jednoho z příběhů je i originální animovaná sekvence ve stylu Karla Zemana, v níž se vášnivý klavírista z prvního příběhu vydává pod vodu svést souboj s obří chobotnicí. Ocenění: Cena Art cinema Cicae na MFF v Cannes 2008, Cena Tibora Vichtu v kategorii dokumentární film udělená v roce 2005 za scénář Jurajovi Lehotskému, film byl uveden v soutěžní sekci dokumentárních filmů na letošním MFF v Karlových Varech.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200