Poločas rozpadu

Hvězda, středa 29.10. 20:30, 60 Kč 70 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Slovensko 2007 / 106 min. / od 12 let

Režie: VLADIMÍR FISCHER / Scénář: Viliam Klimáček / Kamera: Ivan Finta / Hudba: Oskar Rózsa / Hrají: Ján Kroner, Klára Trojanová - Pollertová, Iva Janžurová, Táňa Pauhofová, Diana Mórová, Matej Landl ad.

Tragikomedie ze současné Bratislavy o rozpadu vztahů a hodnot, o mizení elementární slušnosti z našeho života. Sympatičtí a úspěšní čtyřicátníci se v zajetí každodenní banality s lehkostí a šarmem - jakoby mimoděk - dopouštějí drobných podrazů, lží a nevěr, až jsou náhle konfrontovaní s neúprosnou pravdou. Autor s jemnou ironií a humorem zaznamenává různé bizarní, sladkobolné, provokativní i nebezpečné pokusy o překrytí utajovaných pocitů úzkosti a nespokojenosti s osamělým, vyprázdněným životem. A přitom někde blízko nich utíká před skutečným násilím a svým opravdovým životem nelegální imigrantka z Arménie. Viktor, majitel prosperující firmy náhodou zachrání mladou ženu před utopením. Zjistí, že zachráněná Mia jen experimentovala s fotografováním svého autoportrétu ve vlnách Dunaje. Ženatý muž se do ní zamiluje, přestože studentka fotografie žije s výstředním muzikantem a ošetřovatelem laboratorních zvířat Konzim a navíc je problémovou dcerou Viktorových přátel z mládí, Patrika a jeho ženy Bibi. Hlavní hrdina se zaplétá do nerovného vztahu čím dál víc, zatímco jeho osamělá, bezdětná lékařka Karla hledá východisko z depresí, které jí umocňují oddané dvoření neúnavného ctitele Valéra a kleptomanské výstřelky vlastní mámy, která se tímhle způsobem snaží upoutat její pozornost. Viktorův únik ze zaběhaných vztahů potvrzuje i odchod obchodní partnerky, někdejší milenky, ze společné firmy. A tak se mu postupně jako domeček z karet boří jeho poněkud schizofrenní život, až do velmi nečekaného finále.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200