Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

Hvězda, čtvrtek 19.02. 20:00, 75 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Velká Británie 2008 / 109 min. / od 12 let / titulky

Režie: ROBERT B. WEIDE / Hrají: Simon Pegg, Kirsten Dunst, Megan Fox, Jeff Bridges, Gillian Anderson, Danny Huston, Margo Stilley, Thandie Newton, Katherine Parkinson ad.

Námětem romantické komedie Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám je úspěšná kniha Tobyho Younga, ve které zachytil vlastní zážitky, když odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku. Ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Sám k tomu říká: “Ve Vanity Fair mi to opravdu nešlo. Naprosto jsem nepochopil, co to znamená být novinářem v New Yorku. Myslel jsem si, že budu v práci na chodbě potkávat přátelské vtipálky, kteří jen tak přeletují z kafíčka s modelkou na oběd se slavným hercem. Místo toho tam na mne čekala uzavřená společnost, dodržující striktní pravidla. My z Evropy máme pocit, že v Americe jsou všichni uvolnění a neformální. Opak je pravdou – Londýn je takový, zatímco v New Yorku si připadáte jako v upjaté době královny Viktorie.” Toby Young ještě dodává: “Film se od mé knihy zásadní liší v tom, že je to romantická komedie. Hlavní postavy si k sobě hezky a vtipně hledají cestu, pak se na chvíli rozejdou a zase se šťastně dají dohromady.“ Klíčem k úspěchu filmu bylo nalézt herce, jenž by Sidneyho Younga ztvárnil jako sympaťáka. Správnou volbu producenti našli v Simonovi Peggovi (Jednotka příliš rychlého nasazení, Soumrak mrtvých). I když na plátně říká nepřístojné věci, vypadá jako idiot a chová se naprosto nevhodně, diváci si jej zamilují. Ve filmu dále hrají Kirsten Dunst (trilogie Spider-Man, Věčný svit neposkvrněné mysli, Bravo, girls!), Jeff Bridges (Seabiscuit, Big Lebowski), Megan Fox (Transformers), Danny Huston (Nepohodlný, 30 dní dlouhá noc), Gillian Anderson (Akta X, Poslední skotský král) a Max Minghella (Hippie Hippie Shake). Komedii Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám natočil Robert Weide.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200