Nosferatu – Fantom noci

Hvězda, čtvrtek 21.03. 16:00, na průkazku ZF zdarma, 60 Kč

Francie, SRN 1979 / 107 min.

Režie: Werner Herzog / Scénář: Werner Herzog (původní předloha Bram Stoker) / Kamera: Jörg Schmidt-Reitwein / Hudba: Popol Vuh, Florian Fricke / Střih: Beate Mainka-Jellinghaus / Hrají: Klaus Kinski, Isabelle Adjani, Bruno Ganz, Roland Topor ad.

Nosferatu – Fantom noci je Herzogova pocta klasickému Murnauově dílu německého expresionismu – Upír Nosferatu (Nosferatu – eine Symphonie des Grauens, 1922). Jedná se o známý příběh dle původní předlohy Brama Stokera, pojednávající o Hraběti Drákulovi (Klaus Kinski), transylvánském upírovi a bytosti odsouzené k nesmrtelnému životu. Drákula nachází lásku u Lucy, která je snoubenkou realitního makléře Jonathana, z něhož Drákula pro svou lačnost po krvi učiní bytost podobnou, jako je on. Herzog se vizuálně drží Murnaovy verze, příběh však upravuje a zlogičťuje, zejména v jeho finálním vyústění. Výtvarník Henning von Gierke vyhrál na 29. Berlinale Stříbrného medvěda za výpravu k filmu.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200