Paranoid Park

Hvězda, středa 18.02. 20:00, 55 Kč 65 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Francie, USA 2007 / 85 m in. / od 12 let / titulky

Režie: GUS VAN SANT / Scénář: Gus Van Sant / Kamera: Christopher Doyle, Rain Li / Hrají: Gabe Nevins, Daniel Liu, Taylor Momsen, Jake Miller, Lauren McKinney, Winfield Jackson ad.

Paranoid Park je kultovním místem setkávání skejťáků v americkém Portlandu. Paranoid Park je místem životního a morálního bilancování mladého Alexe, který zavinil smrt pracovníka místní ochranky. Alex je zástupcem „grunge“ generace - nenaplněné, neklidné, nespokojené, stále pátrající po adrenalinových zkušenostech, které mají tragické následky. Gus Van Sant (Mé soukromé Idaho, Poslední dny, Gerry) natočil podle autentické literární předlohy Blakea Nelsona opět příběhově rozvolněný, ovšem nevšední a strhující portrét rozervané teenagerské mentality. Film získal výroční cenu na MFF v Cannes 2008. Snímek vybrala redakce časopisu Cahiers du Cinema mezi deset nejzajímavějších filmů roku 2007.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200