Čas umírat

Hvězda, úterý 24.02. 20:00, 55 Kč 65 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Polsko 2007 / 104 min. / přístupný / titulky

Režie: DOROTA KEDZIERZAWSKA / Scénář: Dorota Kedzierzawska / Kamera: Artur Reinhart / Hudba: Wlodzimierz Pawlik / Hrají: Danuta Szaflarska, Krzysztof Globisz, Marta Waldera, Patrycja Szewczyk ad.

Komorní monodrama polské režisérky Doroty Kędzierzawské je burcujícím snímkem o lidské důstojnosti, vzepření se osudu, intrikách a bezmoci. Role Aniely, která se rozhodne vzkřísit slávu svého rozpadajícího se honosného domu navzdory vlastní rodině i zlovolným sousedům, byla napsána pro třiadevadesátiletou excelentní Danutu Szaflarskou. Její intenzivní osobní zápas o zachování rodinného sídla a schopnost smířit se s vlastními životními limity jsou pozitivním poselstvím o neutuchající naději, umanutosti a lidské vůli. O svém černobílém komorním dramatu říká sama režisérka: „Diváci by se neměli nechat zaskočit názvem. Je to totiž film hlavně o životě - o únavě z něj, ale také o vášni a radosti ze života, které jsou zasety v každém z nás, ale jen někteří si to uvědomují.“ Film patřil mezi divácky nejúspěšnější tituly MFF Karlovy Vary 2008.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200