Na odstřel

Hvězda, čtvrtek 09.07. 20:00, 70 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

USA 2009 / 127 min. / od 12 let / titulky / ŠÚ

Režie: KEVIN MACDONALD / Hrají: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Robin Wright Penn, Helen Mirren, Wendy Makkena, Jason Bateman ad.

Vše, co řeknete, bude použito. Práce investigativních novinářů je vzrušující, přitažlivá a sexy. Někdy při ní může jít i o život, někdy postaví psavce před rozhodnutí, které připomíná pověstnou Sofiinu volbu. Režisér Kevin Macdonald (Poslední skotský král) se na tuhle nelehkou profesi podíval s využitím veleúspěšného britského seriálu, který přetvořil v chytrý thriller opepřený hvězdným obsazením. Kořeny dobrého příběhu můžou ležet i ve zdánlivých banalitách. Koho by dojímali zastřelený feťák a poslíček s pizzou? Cal McAffrey, zkušený reportér deníku The Washington Globe (Russell Crowe), ovšem tuší, že za profesionální vraždou dvou bezejmenných outsiderů by se mohlo skrývat něco mnohem většího, zvlášť když se mu podaří najít spojení mezi těmito zločiny a záhadnou smrtí asistentky vlivného kongresmana Stephena Collinse (Ben Affleck). Co zpočátku vypadalo jako nešťastná náhoda nebo sebevražda z nešťastné lásky, se postupně promění ve střípek v mozaice spiknutí, jehož cílem je smetení politika z piedestalu moci. A protože kongresman a investigativec jsou dlouholetými přáteli, zapne Cal svůj novinářský čenich na plné obrátky a vydá se po stopě, bedlivě sledován kolegyní Dellou (Rachel McAdams) a šéfredaktorkou (Helen Mirren), které mají obavy o jeho objektivnost. Vzhledem k tomu, že tady se pravděpodobně hraje mnohem vyšší hra, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. Režisér Macdonald odmítl úlohu prostého zkracovače šestihodinové série na celovečerní stopáž. „S předlohou se shodujeme jen v absolutních základech, jinak ale jdeme k cíli úplně jinou cestou,“ říká režisér. O tom, že to myslí vážně, svědčí i to, že scénář mu připravovali dva výjimeční psavci, Tony Gilroy (nominace na Oscara za scénář Michaela Claytona) a Matthew Michael Carnahan (Království, Hrdinové a zbabělci). Na výjimečnou předlohu, která vystavěla vzrušující thriller s věrohodnými postavami a funkčními dějovými zvraty, pozitivně reagovali i oslovení herci, a tak se před kamerou sešli hned tři držitelé Oscara (Crowe, Mirren a Affleck – byť ten ho má za scénář), což u filmů tohoto žánru nebývá tak obvyklé.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200