Kajínek

Reduta, neděle 27.12. 19:00, 90 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

ČR 2010 / 118 min. / D-Cinema / od 15 let

Režie: PETR JÁKL ML. / Hrají: Konstantin Lavronenko, Tatiana Vilhelmová, Bogusław Linda, Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Ľubomír Paulovič, Werner Daehn, Josef Klíma, Norbert Lichý, Alice Bendová, Ken Duken, Daniel Daden Svoboda, Hynek Čermák ad.

Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky? Jiří Kajínek nemá co ztratit. Je odsouzený na doživotí, kromě sebe nevěří nikomu. Ani mladé advokátce, která se mu přesto snaží pomoci a obnovit proces. Musí zajistit nové důkazy, brzy však zjistí, že je velmi nebezpečné se vyptávat. Přesto ji tento případ osudově přitahuje a dlouho si proto nechce položit zásadní otázku Co před ní její klient tají? Co ještě Jiří Kajínek nikdy nikomu neprozradil? S využitím umělecké licence odráží film Kajínek pohled tvůrců na to, jak se celý případ mohl podle dostupných informací odehrát. Film vznikal plných pět let a slibuje vedle strhující filmové podívané i zcela nové kontroverzní informace v případu.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200