Další rok

Hvězda, středa 14.12. 10:00, 50 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Velká Británie 2010 / 129 min.

Režie: Mike Leigh / Scénář: Mike Leigh / Kamera: Dick Pope / Hudba: Gary Yershon / Střih: Jon Gregory / Hrají: Jim Broadbent, Lesley Manville, Ruth Sheen, Oliver Maltman ad.

Děj filmu se odehrává v průběhu jednoho naprosto průměrného roku v životě stárnoucích manželů Toma a Gerri, jejichž domov se díky jejich vzájemné lásce stal jediným pevným bodem vesmíru jejich osamělých přátel, kolegů a rodinných příslušníků… Další rok je moudrým příspěvkem k tématu stárnutí na filmovém plátně. Charaktery jsou v leighovské tradici vybroušené do detailu, a to zejména díky dlouholetým pracovním i mimofilmovým vztahům herců s režisérem (u Lesley Manvilleové se jedná už o devátou spolupráci). Film obsahuje široké spektrum typologie lidských charakterů, jimiž se Leigh zabýval již dříve. Jakoby připravil syntézu svých pozorování (skutečně se nejlépe hodí slovo příznačné pro antropologii). Na ploše dvou hodin a v rozvážném tempu představil, lapidárně řečeno, optimisty jako vystřižené z předchozího snímku o bezstarostné učitelce Happy-Go-Lucky, realisty i „obyčejné“ hrdiny, jaké známe kupříkladu z úspěšných Tajností a lží, kde jiná londýnská rodina kvůli nefungujícím vztahům, pokřiveným všestrannými tajnostmi a lžemi málem rezignovala na své základní funkce. Snímek není určen pouze divákům ve věku „padesát plus“, je univerzálně vyváženým otiskem dnešní doby. Je budoucí fosílií předurčenou k dalšímu a opakovanému zkoumání. Film získal ocenění The National Board of Review (sdružení filmových historiků, studentů a pedagogů) za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (Lesley Manvilleová).

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200