Midi Lidi + PPE

Mír, pátek 28.10. 20:00, 100Kč 140Kč (na průkazku ART 70/110 Kč)

Turné k nové desce Operace „Kindigo!“. Jednoduchý poslech. Jednoduché poselství: Elektro. Video. Láska. Přestože Midi Lidi existují jen něco přes šest let, už si svým elektronickým hudebním experimentem získali řadu fanoušků, odehráli velké množství koncertů. Midi Lidi jsou spíš než kapelou audiovizuálním uměleckým projektem, který kombinuje hudební produkci se speciálně vytvořenými videoprojekcemi. Skupina původně vznikla jako odnož emo-elektrogothic kapely Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek a tvoří ji hudebníci Petr Marek, Prokop Holoubek a Tomáš Kelar a autoři videa Filip Cenek, Magdalena Hrubá, VJ Kolouch. Midi Lidi hrají energické a taneční elektro. Zvuky z počítačů se mísí s živým zpěvem česky psaných textů. Barevnější dělá hudební stránku vystupování tohoto netradičního ansámblu také to, že Prokop Holoubek občas přidá pár tónů na elektrickou kytaru nebo klarinet. I když je skupina díky charakteru své produkce asi atraktivnější na pódiu, jejich muzika se hraje i na Rádiu 1 nebo zazněla ve filmu Protektor. Kromě tohoto soundtracku vydali Midi Lidi ještě dvě klasické desky, debut z roku 2007 se jmenoval Čekání na robota, předloni vydali CD nazvané Hastrmans, Tatrmans & Bubáks. No a loni, přesněji 30. září 2011 spatřila světlo světa nová deska Operace "Kindigo!", která je podle kapely ve srovnání s deskou „Hastrmans…“ plná optimismu.

Předprodejní místa: pokladna kina Hvězda, MIC UH, Record UH, ag. Vichr UH, klub Mír; panský dvůr Uh. Brod, KD Veselí n. M.

Oficiální webová stránka: http://www.midilidi.cz
IMDB: http://www.ppe.sk
Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200