panta rhei (prostorové objekty i fotografie z výtvarného sympozia)

Hvězda, pátek 14.10. 17:00, 14.10. - 17.11.

3. ročník mezinárodního výtvarného sympozia panta rhei pořádal Ústav vizuální tvorby v Uherském Hradišti při zlínské Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati a společnost mmCité se sídlem v Bílovicích ve dnech 25. 8. - 3. 9. 2011. Partnerem celé akce je společnost mmCité sídlící v Bílovicích, která se zabývá vývojem a výrobou městského mobiliáře a exteriérového nábytku. Stejně jako v předchozích letech sympozium nabízí možnost inspirace zbytkovým materiálem - ocel, dřevo a sklo, z nichž budou vznikat statické i kinetické objekty. Čtveřice umělců zhmotní své prostorové výtvarné vize: Ivana Sláviková, Banská Bystrica; Jan Ambrůz, Šarovy; Zdeněk Šmíd, Zlín; Vladimír Kovařík, Uherské Hradiště. V kině Hvězda budou představeny exponáty z posledních dvou ročníků a současně i fotoreportáž z průběhu. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 14. 10. v 17.00 hodin.

Výtvarné sympozium panta rhei si klade za cíl dále rozvíjet podmínky pro tvůrčí setkávání výtvarných umělců v duchu předchozích ročníků sympozia. Organizátoři věří, že projevy současného umění nemusí zůstávat pouze jako součást velkých měst, ale že je nezbytné vytvářet příležitosti i mimo centra. Důležitým impulzem pro uskutečnění sympozia je absence jinak než tradičně laděných výtvarných akcí takového typu v regionu. Je žádoucí, aby univerzita (UTB) resp. fakulta (FMK) byla organizátorem a garantem takové kulturní aktivity.

Oficiální webová stránka: http://www.mmcite.com/
Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200