To největší na světě

Hvězda, pondělí 21.11. 20:00, 40 Kč 60 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Norsko, Dánsko 2001 / 114 min. / české titulky, pro neslyšící barevné

Režie: THOMAS ROBSAHM / Hrají: Jesper Christensen, Herborg Kråkevik, Kirsti Stubø, Jesper Langberg, Thomas Hanzon, Hildegun Riise, Henrik Mestad, Øyvind Gran, Mads Ousdal ad.

Film na motivy novely Bjørnstjerne Bjørnsona, nositele Nobelovy ceny za literaturu. Venkovské Norsko druhé poloviny 19. století. Petra prchá z rodného města před davem jeho rozzuřených obyvatel. Důvod jejího útěku vyplouvá na povrch až postupně, ale zdá se, že minulost je vždy o krok napřed. Až na faře Lundeid, kde se jí ujme ovdovělý dánský kněz se svou dcerou Signe, si může oddechnout. Kromě přátelství se Signe zde nalézá i novou lásku – divadlo. Před svou minulostí ale Petra prchnout nedokáže a jejímu přátelství s farářovou dcerou je zasazena smrtelná rána v den, kdy se ukáže, že obě milují stejného muže. Filmy To největší na světě a Emmin stín budou mít barevné titulky pro neslyšící: Šest hlavních postav má svou barvu, která je stejná po celý film. Někdy, když se dialogy rychle střídají a netitulkuje se všechno, i slyšícím to usnadňuje orientaci v tom, kdo právě mluví. Ovšem text titulků není nijak upravený nebo zjednodušený, jen to barevné odlišení a občas je otitulkovaný nějaký zvuk, který má význam pro děj. Takže tímto činíme i speciální nabídku či pozvánku pro organizace, které se zaměřují i na neslyšící.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200