Forrest Gump

Hvězda, čtvrtek 03.11. 16:00, na průkazku ZF zdarma, 50 Kč

USA 1994 / 142 min. / titulky

Režie: ROBERT ZEMECKIS / Hrají: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field, Haley Joel Osment, Peter Dobson, Siobhan Fallon, Hanna Hall, Brett Rice, Kirk Ward, Kurt Russell, Stephen Bridgewater, Michael Jace, Michael McFall, Joe Alaskey ad.

Robertu Zemeckisovi se podařilo natočit dojemný i vtipný příběh a prostřednictvím osudů alabamského občana, který má IQ tak nízké, že takřka neví, co se kolem něho děje, přinesl průřez poválečnou americkou historií. Při sledování filmu raději dejte přednost originálnímu zvuku a českým titulkům, jež jsou ostatně i pod všemi bonusy. Rozhodně nezapomeňte na komentář, kde tvůrci mimo jiné vysvětlují metaforickou funkci peříčka nebo přiznávají inspiraci Formanovým Amadeem, kde hlas vypravěče také nebyl jen scenáristickou berličkou. Druhý komentátor jedné z producentek naopak můžete klidně vynechat. Pod názvem „making of" najdete dokument postavený jak na tradičně trapných pokusech herců popsat psychologii postav, tak i na zajímavém vyprávění režiséra. Tvorbě triků je pak věnován i samostatný dokument. V dalším materiálu výtvarník prozradí, že dům Gumpových byl postaven přímo kvůli natáčení a že filmaři dále vytvořili například věrohodný vietnamský prales či použili přesně ten pokoj v hotelu Watergate, který se stal pro Nixona osudným. Unikátní jsou kamerové zkoušky Haleye Joela Osmenta, pro něhož byl part Gumpa mladšího první rolí. Film dosáhl velkého úspěchu u diváků a vydělal celosvětově přes 667 milionů dolarů a byl nominován na 13 Oscarů, z nichž 6 cen získal, včetně ceny nejlepší film, nejlepší režisér (Robert Zemeckis) a nejlepší herec (Tom Hanks).

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200