Emmin stín

Hvězda, čtvrtek 24.11. 16:00, na průkazku ZF zdarma, 50 Kč

Dánsko 1988 / 93 min. / české titulky pro neslyšící barevné

Režie: SØREN KRAGH-JACOBSEN / Hrají: Line Kruse, Börje Ahlstedt, Jesper Christensen, Erik Wedersøe, Søren Østergaard, Bent N. Steinert, Ken Vedsegaard, Henrik Larsen ad.

Jedenáctiletá Emma z bohaté obchodnické rodiny má všechno, na co si vzpomene, ale její rodiče se k ní chovají jako k přítěži, která je svazuje. Jednoho dne se rozhodne, že bude předstírat, že byla unesena. Využije nepozornosti svého šoféra a uteče z auta. Brzo narazí na dobráckého Malteho, švédského čističe stok, kterému namluví, že je uprchlá ruská princezna, která se skrývá před bolševiky. Malte ji vezme k sobě domů a stará se o ni. Rodiče po několika dnech povolají na pomoc policii, a navíc se Emma rozhodne, že od nich získá i nějaké výkupné… Film získal v roce 1989 dánskou cenu Bodil Awards za nejlepší film, na MFF v Paříži cenu za nejlepší ženský herecký výkon (Line Kruse). Filmy To největší na světě a Emmin stín budou mít barevné titulky pro neslyšící: Šest hlavních postav má svou barvu, která je stejná po celý film. Někdy, když se dialogy rychle střídají a netitulkuje se všechno, i slyšícím to usnadňuje orientaci v tom, kdo právě mluví. Ovšem text titulků není nijak upravený nebo zjednodušený, jen to barevné odlišení a občas je otitulkovaný nějaký zvuk, který má význam pro děj. Takže tímto činíme i speciální nabídku či pozvánku pro organizace, které se zaměřují i na neslyšící.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200