James Harries

Mír, sobota 03.12. 20:30, 90 (předprodej), 130 Kč

Britský kytarista a zpěvák James Harries žijící 20 let v České republice navštíví se svým koncertním programem v sobotu 3. prosince klub Mír. Jeho písně znáte také z českých filmů Lidice, Bobule, Snowborďáci nebo Rafťáci...

James Harries je talentovaný autor i hudebník, znamenitý hráč na kytaru a především zcela výjimečný zpěvák. Krom filmové hudby vydal čtyři alba. Aktuální desce Growing Pains předcházela kolekce Days Like These. Obě Harries nahrával ve Spojených státech. V Čechách natočil první dvě alba. Starší Chapter IV je pestrou kolekcí folkrockových písniček se špetkou jazzového koření, hladivých smyčců i romantického akordeonu. Z bezmála dvaceti muzikantů různých národností, kteří s Harriesem v roce 2001 jeho debut nahrávali, si písničkář k natáčení dalšího alba vybral dva - pianistu Emila Viklického a hráče na kontrabas Petra Dvorského. Harriesovi s českými jazzmany k nahrávání devíti skladeb kolekce The Straight Street Session stačil na konci června 2003 jediný den. Zmíněné třetí album Jamese Harriese Days Like These je návratem k zvukové hravosti a v některých skladbách také úkrokem k rockové dravosti. Podílela se na něm opět větší skupina především amerických a v každém případě výborných hudebníků a vznikalo v citlivé produkci Bena Yonase v San Franciscu a New Yorku. Bez vynášení dalších jednotlivostí, s mírným odstupem času, je to jedna z nejlepších písničkářských výpovědí posledních let. Nová deska Growing Pains na předchozí projekt těsně navazuje. Je snad jen o něco „stručnější“, ale při tom stejně obsažná a nápaditá. Harries se tu ohlíží do historie rocku, country i folku, ale především míří kupředu.

Předprodej: kino Hvězda, MIC UH, Record music UH, Vichr, Mír, Panský dům Uherský Brod, KD Veselí nad Moravou

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200