Černobílý svět

Hvězda, středa 01.02. 17:00, 110 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

USA, Indie, Spojené arabské emiráty 2011 / 146 min. / přístupný / titulky / D-Cinema

Režie: TATE TAYLOR / Hrají: Emma Stone, Viola Davis, Bryce Dallas Howard, Jessica Chastain, Octavia Spencer, Mike Vogel, Allison Janney, Sissy Spacek, Chris Lowell, Kathryn Stockett ad.

Film Černobílý svět se odehrává v 60. letech 20. století v Mississippi. Jižanská dívka Skeeter (Emma Stone) se vrací z vysoké školy s odhodláním stát se spisovatelkou, ale obrátí život svých přátel naruby, když se rozhodne udělat rozhovor s černoškou, která strávila svůj život tím, že se starala o prominentní jižanské rodiny. Viola Davis ztvární postavu Aibileen, služebnou nejlepší přítelkyně Skeeter, která je první, kdo se s ničím neskrývá – ke zděšení jejích přátel v uzavřené černé komunitě. I když je v sázce celoživotní přátelství Skeeter, ona a Aibileen pokračují ve spolupráci a brzy přichází více žen, aby vyprávěly své příběhy – a jak to vypadá, mají toho hodně co říci. Během této doby vznikají zvláštní přátelství a objevuje se nové společenství žen, ale až poté, co si to ve městě mezi sebou všichni vyříkají. Zároveň se však ocitají bezděčně - a nechtěně – polapeni měnícími se společenskými poměry. Film je založen na jedné z nejdiskutovanějších knih posledních let a bestselleru číslo 1 New York Times s názvem „The Help“, což je provokativní a inspirující pohled na to, co se stane, když tři odvážné ženy, které uzavřou zvláštní přátelství, otřesou nevyřčeným zákonem pravidel a chování v jižanském městě. Film měl 5 nominací na Zlatý Glóbus 2012, získal však nakonec jediný – v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli (Octavia Spencer). Nyní má 4 nominace na Oscar 2012.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200