… A bude hůř + úvod: Vladimír Merta + KF: Tajné akce STB: Akce Lennon

Hvězda, čtvrtek 01.11. 16:00, na průkazku ZF zdarma, 50 Kč

ČR 2007 / 84 min. / od 15 let

Režie: PETR NIKOLAEV / Hrají: Karel Žídek, Filip Kaňkovský, Radomil Uhlíř, Pavel Zajíček, Vladimír Škultéty, Karel Zima,Otmar Brancuzský, Jiří Maria Sieber, Michal Gulyáš, Tereza Hofová, Perla Kotmelová, Vratislav Brabenec, Miroslav Hanuš, Martin Matejka ad.

Příběh konfliktu Olina a jeho přátel se společností, která jim nemá co nabídnout, kromě pronásledování policií a snahy změnit je násilím k ideálu měšťáctví. „V současnosti jsem několik let přemýšlel jak se vrátit do doby mého mládí, do té husákovské dusivé vaty, ve které se však daly prožít chvíle mimořádné intenzity. Pak jsem si povídal o sedmdesátých letech s jedním mladým klukem a ten se zmínil o knize ...a bude hůř, jež ho oslovila. V ten moment se mi to propojilo, bylo to určité vnuknutí…“ řekl režisér Petr Nikolaev... Kniha „…a bude hůř“ spisovatele Jana Pelce, se stala jedním z kultovních undergroundových děl vypovídajících o životě a atmosféře minulého režimu. I v současnosti oslovuje řadu čtenářů mladé generace. Stejnojmenný film putoval v duchu undergroundu nejdříve po hospodách na 16mm kopiích, posléze po letních kinech a od počátku roku 2008 jej můžete vidět i v klasické distribuční síti. Film získal Českého lva v kategoriích nejlepší střih a nejlepší filmový plakát.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200