Argo

Hvězda, pátek 30.11. 18:30, 90 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

USA 2012 / 120 min. / od 12 let / titulky / D-Cinema

Režie: BEN AFFLECK / Hrají: Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman, Taylor Schilling, Kyle Chandler, Alan Arkin,Tate Donovan, Clea DuVall, Adrienne Barbeau, Rory Cochrane, Kerry Bishe, Richard Kind, Victor Garber, Titus Welliver, Michael Parks, Željko Ivanek ad.

Zatímco Íránská revoluce dosahuje vrcholu, CIA exfiltration specialista spřádá riskantní plán, kterak osvobodit šest Američanů, skrytých u kanadského velvyslance… 4.listopadu 1979 obsadila skupina iránských studentů americké velvyslanectví v Teheránu. Studenti zajali 52 lidí, které drželi v zajetí 444 dnů. Ale uprostřed chaosu se podařilo šesti Američanům utéct a najít útočiště v domě kanadského velvyslance Kena Taylora. Aby USA mohla dostat těchto šest diplomatů zpět do Ameriky, tak Tony Mendez (Ben Affleck) specialista na exfiltrace, přichází s plánem, propašovat je jako filmový štáb kanadské televize CBC. Kvůli věrohodnosti vznikl i scénář k filmu nesoucí název Argo. Celá operace pak nesla název Canadian Caper a Amerika byla Kanadě vděčná tak, že ocenila Kena Taylora nejvyšším vyznamenáním - Zlatou medailí Kongresu. 2x Zlatý Globus, 7 nominací na Oscara.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200