Jiří KonVRzek & Band

Mír, sobota 23.03. 20:30, 100, 120 Kč

Samorost Konvrzek patří k nejlepším originálům české hudební scény posledního desetiletí (Jiří Černý).

Velvarský multiinstrumentalista Jiří Konvrzek, který zavítá do našich končin poprvé, použivá i hudební nástroje vlastní výroby. Spolu se svou kapelou skáče mezi folkem, rockem i šramlem. Nečiní mu problém přejít z free-jazzově rozevláté pasáže k jednoduchoučké vyhrávce, tu je bluesově zadumaný, tu rock´n´rollově rozpustilý. Jak jinak lze bojovat proti ubíjejícímu stereotypu než úletem k nezřízené fantasii?


Konvrzek není typem obvyklého folkového písničkáře. Má sice v sobě čistotu Vaška Koubka, solitérský přístup Jana Buriana, bezelstnost pornofolkaře Záviše či eklektičnost rockera Slávka Dolejšího, ale zároveň je to svéráz, naprostý originál, který nemá srovnání nejen na domácí scéně, ale těžko bychom hledali podobné i za hranicemi. Vedle úctyhodné řady tradičních nástrojů používá i hudební nástroje vlastní výroby, a kromě složky poslechové se tak vymyká průměru i na první pohled. Přesto má svůj snadno rozpoznatelný "ksicht", který jeho fanoušci milují a který jeho odpůrce spolehlivě odpuzuje, případně rovnou irituje. Nenechte si ujít koncert legendárního a tuze svébytného tvůrce hudebního zvuku, hlasatele moudrých okamžiků a zvěstovatele nečekaných slov!

Předprodejní místa: pokladna MKUH, MIC Uh. Hradiště, Record UH, Vichr UH, klub Mír, Panský dům Uherský Brod.

Oficiální webová stránka: www.konvrzek.cz
Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200