Sněhurka: Jiný příběh

Hvězda, středa 20.03. 20:00, 60 Kč 70 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Španělsko 2012 / 104 min. / od 12 let / D-Cinema

Režie: PABLO BERGER / Hrají: Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina, Macarena García, Pere Ponce, Pere Vall, Ramón Barea ad.

Bylo nebylo, před dávnými časy, za devatero horami, žila jedna dívka, která nikdy nepoznala svou matku. Naučila se umění svého otce, slavného toreadora, její zlá macecha ji však ze srdce nenáviděla. Jednoho dne utekla Sněhurka s potulnou bandou trpaslíků a stala se legendou... Film Sněhurka: Jiný příběh se odehrává na jihu Španělska ve dvacátých letech dvacátého století a je poctou němému filmu. Plných osm let připravoval Pablo Berger svůj druhý celovečerní film (tím prvním byla příjemná retrokomedie Torremolinos 73), kterým se chtěl s láskou a vášní ohlédnout za časy, v nichž evropským kinům vládla černobílá a němá melodramata. Už mu zbýval pouhý týden do začátku natáčení, když zjistil, že příbuzný nápad dostali francouzští sousedé. Konkrétně jistý Michel Hazanavicius, jehož The Artist se o několik měsíců později jal úspěšně dobývat svět. Režiséra to neodradilo a svou osobitou variaci na příběh Sněhurky přeci jen roztočil… aby pak zjistil, že se bratry Grimmovými nechali prakticky zároveň inspirovat i v Hollywoodu a připravují hned dvě verze zároveň (loni prošly i našimi kiny). Tomu se říká pech. Ale nešť, Berger dotáhl film do konce, a když pak vyrazil do kinodistribuce v rodném Španělsku i na mezinárodní festivaly, mimořádně vstřícné, ba až nadšené přijetí jeho vytrvalost po zásluze odměnilo. Ocenění: MFF San Sebastian – Stříbrná mušle pro nejlepší herečku, Zvláštní cena poroty ad.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200