40 let Marsyas Tour ´13: Zuzana Michnová, Oskar Petr, Petr Kalandra Memory Band

Mír, čtvrtek 24.10. 20:00, 200 Kč (předprodej); 250 Kč

Fanoušci se k 40. výročí kapely dočkají i letos koncertů plných nesmrtelných písní z celé historie skupiny Marsyas.
Když v roce 1973 vznikalo folkrockové trio Marsyas ve složení Zuzana Michnová, Petr Kalandra a Oskar Petr, nikdo netušil, že se během příštích let stanou legendami české hudební scény. Byli mladí, talentovaní, plni hudebních a textových nápadů. Jejich trojhlas byl ovlivněný angloamerickým folkrockem a blues, přinášeli do českých normalizačních vod vlastní tvorbu plnou svobody, krásy a naděje. Původní akustické trio však natočilo pouze jedinou desku Marsyas (1976). Na konci 70. let, krátce po odchodu k Jazz Q, emigroval Oskar Petr a velitelkou nově vzniklé kapely se na dlouhá léta stala Zuzana Michnová. S Kalandrou a novými skvělými muzikanty (Pavel Skála, Olin Nejezchleba, Jirka Vondráček) natočili několik nezapomenutelných alb. Především „Kousek přízně“ (1982). Na konci 80. let odešel do ASPM Petr Kalandra a skupina vystupovala v 90. letech až do Kalandrovy smrti (1995) především pod názvem Blues session. Proběhlo ještě několik reinkarnací Marsyasu, kdy především ta z let 2002 – 2005 stojí za zmínku, protože se do ní vrátili: Pavel Skála, Olin Nejezchleba, Jirka Vondráček a Jirka Charypar. Na další znovuzrození se muselo čekat dlouhých 5 let.
V roce 2010 se Zuzana Michnová rozhodla, že se spojí opět s Oskarem Petrem, Jirkou Charyparem a vrátí se na koncertní pódia, za doprovodu skupiny Petr Kalandra Memory Band a se zpěvákem Mírou Kuželkou, který již mnoho let udržuje umělecký odkaz Petra Kalandry. Tehdy začalo tzv. nekonečné turné, které trvá dodnes. V současné době turné propaguje především 2CD „V mýdlových bublinách“ (Galén 2012) s raritními nahrávkami původního tria. Oskar Petr chystá současně k vydání hned několik profilových CD. První z nich „Jme starý jako děti“ (Galén 2013) bylo pokřtěno v dubnu v Malostranské Besedě. O Marsyas vyjde ke 40. výročí kniha a konečně Zuzana Michnová natáčí s režisérkou Jitkou Němcovou dokument „Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát“. Spolu s ním by mělo vyjít DVD z loňkého koncertu v klubu „La Fabrica“, ve kterém se objeví téměř všichni, kdo s Marsyas kdy hráli. Tak to je současnost Marsyas. (Před koncertem ve stejný den od 18:00 se v kině Hvězda za účasti zpěvačky Zuzany Michnové a režisérky Jitky Němcové koná hradišťská premiéra snímku Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát.) Předprodej v kině Hvězda zahájen, na ostatních místech od 23. 9. Předprodejní místa: pokladna kina Hvězda, MIC, Record, agentura Vichr a klub Mír Uherské Hradiště.

Oficiální webová stránka: http://www.marsyas.cz/
Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200