Historie náměstí Míru, ZŠ Sportovní a kina Hvězda

Hvězda - kavárna, pondělí 07.10. 00:00,

Malý průřez stavebním a architektonickým vývojem několika budov a náměstí, na němž sídlí i kino Hvězda. Výstava se koná na doplnění oslav 50. výročí založení ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, příspěvková organizace, která oslaví v příštím školním roce 50. výročí založení školy. Slavnostní akademie a veřejná prohlídka školy se koná v sobotu 12. 10. 2013.

Historie náměstí Míru
Plocha dnešního náměstí Míru, Smetanových sadů a lokality mezi vnitřním městem a městskou čtvrtí Mařatice dříve sloužila jako prostor pro pořádání pravidelných koňských trhů, ale velmi záhy si získala pozornost jako tradiční místo pro sportovní aktivity.
Náměstí Míru jako by přitahovalo „sedmičky“. V souvislosti s význačnými událostmi a připomínáním si roku založení města (1257) docházelo k pravidelnému urbanistickému rozvoji a zástavě plochy náměstí. Týká se to jak roku 1937 (Výstava Slovácko), tak i oslav sedmistého založení města v roce 1957 (areál letního kina ve Smetanových sadech, výstavba Sportovní haly) či otevření moderního širokoúhlého kina Hvězda 6. října 1967.
Současný moderní kompaktní sportovní areál v urbanisticky vhodné poloze na náměstí Míru byl vybudován na historickém území, kde z vůle městské rady slouží sportu v Uh.Hradišti od počátku 20. století. V roce 1962 byla dokončena výstavba moderní sportovní haly (samotný základní korpus hlavní sportovní budovy pochází z roku 1957 a původně posloužil jako místo pro uspořádání výroční zemědělské výstavy). Koupaliště v těsné blízkosti sportovišť bylo vybudováno v letech 1969 – 1971. Od roku 1973 má město vlastní ledovou plochu, k jejímu zastřešení došlo o několik let později.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200