Ozvěny MFDF Jihlava: Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se + Rodina

Hvězda, úterý 05.11. 21:00, 50 (ART), 60 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

ČR 2013 / 40 + 59 min. / D-Cinema

Režie: ANDRAN ABRAMJAN; APOLENA RYCHLÍKOVÁ

Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se (Režie: Andran Abramjan):
Komentář k hroutící se civilizaci ve čtyřech dějstvích obsahující stopové prvky islámofobie, ateismu, bulvárních médií, Marka Zuckerberga, plesnivého chleba, demonstrantů, gastarbeiterů, egyptologů a skepse. Velká polemika nad transcendentálními otázkami metastazující civilizace zpodobněná v mikroskopických příkladech české společnosti. Společnost přebytku a kolapsu ilustrovaná v prostotě her na dětském hřišti. Dětské partie her ve voyeurském pohledu z balkónu odhalují komplikované téma civilizační entropie – prostomyslná stvoření vytvářejí metafory komplexních a složitých společenských mechanismů moci, ovládnutí a podrobení. Snímek získal v Jihlavě Zvláštní uznání poroty České radosti (nejlepší český dokument).

Rodina (Režie: Apolena Rychlíková): Videodeník zkoumající to nejintimnější i to nejobecnější. Nemapuje jen politické klima ve vlastní rodině, ale i hranici mezi soukromým a veřejným ve věku internetu. Názorný důkaz nepochopení mezi pravicí a levicí nevede k politickým analýzám, jde spíše o generační zpověď a obraz zmatené doby. „Hloupý děcka drží hladovku proti komunistům a kamarádi z disentu maj za pankáče místopředsedu vlády a ještě mu říkaj kníže..." Slova Ivana Hoffmana, který už moc nehraje na kytaru, neb není k čemu a pro koho.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200