Kalamita + bonus: Kočičina (studentský film V.Chytilové)

Hvězda, čtvrtek 03.04. 16:00, na průkazku ZF zdarma; 50 Kč

Československo 1981 / 96 min

Režie: VĚRA CHYTILOVÁ / Hrají: Bolek Polívka, Dagmar Bláhová, Jana Synková, Jaroslava Kretschmerová, Zdeněk Svěrák,Bronislav Poloczek, Zdeněk Dítě, Jan Schmid, Pavel Zedníček, Laco Déczi, Boris Rösner, Daniel Dítě, Jiří Pecha, Zuzana Schmidová ad.

Přemýšlivý mladý muž Honza Dostál (Bolek Polívka) z vlastní vůle zanechal studií na vysoké škole, aby si konečně našel pořádnou práci. Nastoupí u dráhy s cílem stát se strojvůdcem. Během prvních týdnů svého „opravdového života“ prožívá řadu menších osobních kalamit prakticky s každým, koho potká, zejména však se třemi svéráznými ženami: amatérskou sáňkařskou závodnicí Majkou (Dagamr Bláhová), primářkou z chirurgie (Jana Synková) a potrhlou průvodčí Květou (Jaroslava Kretschmerová). To však není nic proti tomu, když hned na své první samostatné jízdě vlakem uvízne napřed v závěji a vzápětí pod sesunutou masou sněhu. V neprodyšně uzavřeném vagonu se lidské slabosti projeví daleko silněji než v běžných situacích…

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200