Berlínská filharmonie živě - Silvestrovské gala; Sir Simon Rattle (dirigent), Menahem Pressler (piáno)

Hvězda, středa 31.12. 17:30, 200 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

sál kina Hvězda / 95 min.

Dirigent: SIR SIMON RATTLE / Hvězdný host: Menahem Pressler – klavír

Berlínská filharmonie | Sir Simon Rattle (dirigent) | Menahem Pressler (piáno) Pianista Menahem Pressler má za sebou více než padesátiletou spolupráci s Beaux Arts Trio, jehož byl v roce 1955 zakladatelem. Pressler se narodil v Magdeburgu v roce 1923, ale s rodinou z něj emigroval. S Berlínskou filharmonií hrál poprvé v lednu 2014, kdy předvedl Mozartův klavírní koncert. Obecenstvo aplaudovalo ve stoje a tisk psal o obrovském nadšení z jeho muzikálnosti a jeho unikátního plného leč intimního přednesu. Pro novoroční koncer si Pressler vybral opět Mozarta - Klavírní koncert A dur, K 488, který Mozart složil ve Vídni v období svého vrcholu a je jedním z nejkrásnějších Mozartových příspěvků do tohoto hudebního žánru.
Novoroční koncert zahájí Sir Simon Rattle hudbou Jeana-Philippa Rameaua - úryvkem z opery Dvorní Indové. Následovat Bude lidová opera Háry János od Zoltána Kodályho a výběr z oblíbených Slovanských tanců Antonína Dvořáka.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200