Collateral

Hvězda, pondělí 15.11. 17:30, 75 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

USA 2004 / 119 min. / titulky / od 15 let

Režie: MICGAEL MANN / Scénář: Stuart Beattie / Hrají: Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith, Mark Ruffalo, Peter Berg, Bruce McGill ad.

V nesprávný čas na nesprávném místě. Tom Cruise, třikrát nominovaný na Oscara za filmy Magnolie, Jerry Maguire a Narozen 4. července, Jamie Foxx (Ali, Vítězové a poražení) a Jada Pinket Smithová (Matrix Reloaded a Matrix Revolution) hrají hlavní role v thrilleru režiséra Michaela Manna, (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho), který rovněž získal za své filmy tři nominace na Oscara. Max (Jamie Foxx) vede už celých 12 let svůj pozemský život jako taxikář. Tváře pasažérů před ním defilují jako v zrcadle, přicházejí a mizí. Až do dneška. Vincent (Tom Cruise) je nájemný vrah. Jeden z nejlepších. Když se vedení mezinárodního narkokartelu dozví, že někteří jeho příslušníci mají být obžalováni hlavní federální porotou, rozhodne se pro operaci, v níž budou všichni korunní svědkové zneškodněni. Posledním termínem k provedení akce je právě tato noc. Večer Vincent přijíždí do L.A. Do rána má být pět osob mrtvých. Shoda okolností způsobí, že je to právě Maxův taxík, na který Vincent zamává. A Max se tak stává nechtěným rukojmím - osobou, která nemá naději na záchranu, protože se ocitla v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Během noci přinutí Vincent Maxe, aby ho dovezl do všech míst, kde má dojít k vraždě. A dříve než se policejní department v Los Angeles a FBI pustí do stíhání, začnou absurdně Vincentova i Maxova šance přežít zcela záviset jedna na druhé. Jada Pinket Smithová vystupuje jako státní návladní Spojených státu Annie Farrellová. Obsazení doplňují Mark Ruffalo, Peter Beng a Bruce McGill (Porota) s Javierem Bardemem, nominovaným na Oscara (Než se setmí), který zde vystupuje v epizodní roli. Film vznikl v koprodukci společností DreamWorks Pictures a Paramount Pictures. Producenty jsou Michael Mann a Julie Richardsonová, scénář napsal Stuart Beattie.

Oficiální webová stránka: http://www.bonton-film.cz/film.php?film_id=362
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200