Špatná výchova

Hvězda, neděle 21.11. 20:00, 75 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Španělsko 2004 / 105 min. / od 15 let / titulky

Režie scénář: PEDRO ALMODÓVAR / Hrají: Fele Martínez, Gael García Bernal, Javier Cámara, Daniel Giménez Cacho, Lluís Homar, Nacho Pérez, Raúl García Forneiro, Leonor Watling ad.

Nový film slavného Pedra Almodóvara. Film je velmi osobní výpovědí režiséra Almodóvara nejen na téma sexuální orientace. Mistr ženských postav vypráví drama dvou chlapců, kteří vyrůstali v klášterní škole, kde proklamovaná sexuální čistota jejich vychovatelů neměla nic společného se skutečností. Chlapce zneužíval jejich učitel, což mělo celoživotní následky nejen pro toho, koho si "oblíbil." Madrid 1980. Úspěšný režisér Enrique Serrano už dlouho marně hledá námět, který by ho zaujal, když k němu náhle vpadne neohlášená návštěva. Enrique hned nepozná svého někdejšího spolužáka Ignacia, jenž ho přišel požádat o roli, a snaží se ho zbavit, přestože mu připomene minulost. Po jeho odchodu se ale začte do rukopisu novely, který mu Ignacio nechal, a začnou v něm ožívat vzpomínky. V 60. letech se jako chlapci setkali v jezuitské koleji, kde spolu objevovali film, ale také lásku, sex a strach. Svědkem i hlavním aktérem jejich probuzení byl tehdy otec Manolo, ředitel ústavu a profesor literatury, zosobňující dvojtvářnost náboženských institucí této doby. Příběh, jehož autorem je Ignacio, zaujme Enriqua natolik, že po někdejším intimním příteli, s nímž se pak setkal znovu jen jednou v 70. letech, začne pátrat. Je mu jasné, že objevil námět, na který čekal, a je odhodlán natočit podle něj film. Netuší ale, k jakým odhalením ho pátrání po bývalém příteli dovede

Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200