Batman se vrací

Hvězda, čtvrtek 22.01. 16:00, ZF zdarma; 60 Kč

USA, Velká Británie 1992 / 122 min. / přístupné bez omezení / titulky / D-Cinema

Režie: TIM BURTON / Hrají: Michael Keaton, Danny DeVito, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken, Michael Gough, Rick Zumwalt, Michael Murphy, Andrew Bryniarski ad.

Film podle slavné komiksové předlohy ve stylizovaném provedení Tima Burtona v nejlepších letech. Na klasiku svého žánru odkazuje letošní adept na ceny Akademie - film Birdman výrazného režiséra dnešní doby Alejandra Iñárritua (Amores Perros, 21 gramů, Biutiful). Připomeňme si na plátně zkažené město Gotham, Batmana, který v dekadentním sídle čeká na svůj signál, zvrhlého „tučňáčího muže“, sexy kočičí ženu a další radosti z doby triků do kamery a nápaditých výtvarných prvků. Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc...

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200