Bílý Bůh + akce: Psí kino

Hvězda, úterý 10.02. 20:00, 80 Kč 90 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Maďarsko, Německo, Švédsko 2014 / 119 min. / přístupné bez omezení / titulky / D-Cinema

Režie: KORNÉL MUNDRUCZÓ / Hrají: Zsófia Psotta, Lili Monori, Gergely Bánki, Tamás Polgár, Orsolya Tóth, Kornél Mundruczó,János Derzsi, László Gálffi

Na filmu máte jedinečnou možnost stvrdit své nejlepší přátelství se svým psím miláčkem a vzít ho s sebou do kina! Prosíme současně diváky, aby nesli celou dobu návštěvy představení odpovědnost za svého psa, měli ho celou dobu na vodítku a současně zvážili jeho povahové vlastnosti v prostředí kina a dalších psích miláčků.

Strhující nadčasový snímek o vztahu lidské a psí rasy získal hlavní cenu sekce Un certain regard na festivalu v Cannes 2014. „Pouze až se dokážeme skutečně vcítit do pozice jiného živočišného druhu, budeme schopní složit svoje zbraně,“ říká režisér Kornel Mundruczó. Hlavním hrdinou tohoto napínavého příběhu o vztahu lidí a psů je kříženec Hagen, který je řízením osudu oddělen od svojí milující paničky, třináctileté Lili, a musí se naučit přežít v nelítostném světě psů bez domova. Bojuje proti zlým lidem a nakonec i o holý život, ale stále se snaží najít svou milovanou Lili. Brzy ovšem zjistí, že pes je možná nejlepší přítel člověka, opačně to ale neplatí. Ve strhujícím finále se Hagen postaví do čela dvousethlavé psí smečky, aby svým trýznitelům vrátil vše i s úroky. Alegorický příběh, během nějž hlavní psí i lidští hrdinové projdou zásadní proměnou, nabízí divákovi silný filmový zážitek, katarzi a smíření.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200