Před úsvitem

Hvězda, čtvrtek 26.02. 16:00, na průkazku ZF zdarma; 60 Kč

USA, Rakousko 1995 / 98 min. / od 15 let / titulky

Režie: RICHARD LINKLATER / Hrají: Ethan Hawke, Julie Delpy, Andrea Eckert, Erni Mangold, Hans Weingartner, Peter Ily Huemer, Adam Goldberg

Jeden Američan, jedna Francouzka, jeden vlak, jedno město, jedna noc a jeden dlouhý milý rozhovor. Vášnivá a inteligentní romance francouzské studentky a mladého Američana, kteří se potkají v rychlíku z Budapešti do Vídně. Čeká je neobyčejných čtrnáct hodin strávených neplánovanou expedicí po Vídni... Jedinečný začátek jedinečné série. Dva inteligentní a sympatičtí lidé se do sebe zamilují během romantické procházky Vídní, aniž by to vypadalo jako nucený slaďák. Splněný sen, kterému nelze odolat. (…) Před úsvitem, Před soumrakem a Před půlnocí lze bez přehánění označit za unikátní konverzační sérii, srovnání by se skutečně hledala jen těžko. K totožným hrdinům ztvárněným totožnými herci se totiž vracíme jednou za deset let, abychom s nimi strávili vždy necelý den. Zatímco sérii můžeme srovnávat s dílem Woodyho Allena nebo dokonce Scénami z manželského života Ingmara Bergmana, když se nám bude chtít do toho pouštět, Před úsvitem samo ještě podobné ambice nemá a zůstává především velmi jednoduchým snímkem, jehož kouzlo je i skrze svou bezelstnost extrémně nakažlivé.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200