Nora zpívá pro Sýrii

Hvězda, středa 25.03. 10:00, 60 Kč; s průkazkou ARTkina 50 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Nizozemí 2014 / 52 min. / přístupné bez omezení / titulky / D-Cinema

Krátké dojemné i humorné filmy ze světa dětí. Uvádíme v rámci festivalu Jeden svět v Uh.Hradišti.

Nora zpívá pro Sýrii
Kvůli probíhající válce v Sýrii je ohroženo už několik milionů dětí. Jedním z nich je i desetiletá Nora, která společně s rodiči a sourozenci musela narychlo opustit svůj domov. Nyní žije v provizorním obydlí v uprchlickém táboře v sousedním Jordánsku. Když vzpomíná na události, které její rodinu zasáhly, má v očích slzy. Přesto si zachovává optimismus a hledí do budoucnosti s nadějí, že si jednou ve svobodné Sýrii založí uměleckou školu.

Giovanni - první klučičí akvabela
Desetiletý Giovanni má neobvyklý sen. Chce být prvním chlapcem, který se zúčastní mistrovství v synchronizovaném plavání. Při pohledu na bezchybné výkony zkušených akvabel je mu jasné, že bez tvrdého tréninku to nepůjde. Do závěrečné zkoušky mu zbývají jen čtyři týdny, a tak se cvičení věnuje v každé volné chvíli. I když se mu spolužáci kvůli jeho zálibě v holčičím sportu posmívají, ani na chvilku neuvažuje o tom, že by se svého snu vzdal. Velkou oporu pro něj představuje jeho nejlepší kamarádka Kim, která na rozdíl od spolužáků věří, že to Giovanni dokáže.

Merlijn se už školy nebojí
Téměř šest tisíc dětí se v Nizozemsku ze zdravotních důvodů neúčastní běžné školní docházky. V případě jedenáctiletého Merlijna za to může autismus – vrozená porucha, kvůli níž se například v místnosti plné dětí nedokáže soustředit a správně komunikovat. Merlijn je přitom bystrý a inteligentní chlapec. Ze svého hendikepu si dnes už naštěstí nic nedělá a velmi si váží přátelství s kamarádem Leonem, který ho jako jeden z mála bere takového, jaký je. Za podpory rodičů se Merlijn učí doma a věří, že se do výuky dokáže plnohodnotně zapojit pomocí projektu, který ho přes webovou kameru propojí s ostatními spolužáky.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200