Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Hvězda, čtvrtek 15.01. 16:00, na průkazky ZF zdarma; 60 Kč

USA 1966 / 134 min. / titulky

Režie: MIKE NICHOLSON / Scénář: Edward Albee / Hrají: Elizabeth Taylor, Richard Burton, George Segal, Sandy Dennis, ....

Nedávno zesnulého režiséra Mika Nicholse si připomeneme jeho cenami ověnčeným debutem. Noc s cynickým manželským párem, ztvárněným hvězdami své doby (skutečný manželský pár Elizabeth Taylor a Richard Burton), litry alkoholu, hořká přiznání a kocovina... Režijní debut Nicholse získal čtyři Oscary: nejlepší herečka ve vedlejší úloze Sandy Dennis, nejlepší scénografie, kostýmy a kamera.
Mike Nichols tvořil nezapomenutelná a nestárnoucí díla celý život. Jeho druhým filmem byl Absolvent, další klasika světové kinematografie. Z lehčích žánrů si můžeme připomenout oblíbenou Podnikavou dívku s Harrisonem Fordem a Melanií Griffith v hlavních rolích. Milovníci seriálů ocení Anděle v Americe podle scénáře Tonyho Kushnera – bizarní tragikomedie na téma apokalypsy, homosexuality a AIDS.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200