Bokovka

Letní kino, pátek 15.07. 20:45, 65 Kč

USA 2004 / 122 min. / titulky / od 12 let / ŠÚ

Režie: ALEXANDER PAYNE / Scénář: Rex Pickett, Alexander Payne / Kamera: Phedon Papamichael / Hudba: Rolfe Kent / Hrají: Paul Giamatti, Thomas Haden, Virginia Madsen, Sandra Oh ad.

O krizi středního věku a hledání dobrých vín. Dva dávní přátelé se vydávají na ochutnávku vín. Miles (Paul Giamatti), zatvrzelý rozvedený muž, údajný spisovatel a skutečný znalec vín, se rozhodne svého dávného spolužáka a bývalého herce Jacka (Thomas Haden Church) pozvat na exkurzi do vinic v Santa Ynez Valley - týden před jeho svatbou. S ironií se oba střemhlav vrhají do zkoumání proměn lásky a přátelství, osamělosti a snů i odvěké války mezi Pinotem a Cabernetem. Ti dva jsou velmi nesourodá dvojice. Šarmér Jack kypí sexem, ustaraný Miles je škarohlíd. Jack se těší na svůj „poslední doušek svobody“, Miles chce jen vychutnat dokonalost v lahvi. Jack se spokojí s laciným Merlotem, Miles touží po vůni prvotřídního Pinotu. Zdá se, že je spojuje jen pocit zmařených ambicí a prchajícího mládí. Víno chutná a společnost žen blaží. Jack propadne kouzlu servírky (Sandra Oh) a vyhrožuje, že svatbu zruší. Miles si začne romanci se znalkyní - servírkou (Virginia Madsen). Oba muži se blíží krizi středního věku. Svatba se blíží a s tím zároveň jistota, že Miles a Jack se nevrátí do Los Angeles takoví, jací byli ... pokud se vůbec vrátí. Bokovku napsal tým několikanásobných držitelů Oscarů Alexander Payne a Jim Taylor (O Schmidtovi, Election) podle stejnojmenného románu Rexe Picketta. Film je na dobré cestě k Oscarům, nedávno získal Zlatý glóbus za nejlepší komedii (při celkem celkem 7 nominacích na Zlaté Glóby, tj. vůbec nejvíc ze všech), přičemž již vyhrál řadu kritických ocenění jako nejlepší americký film roku 2004.

Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200