Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Letní kino, sobota 16.07. 20:45, 65 Kč

USA 2005 / 140 min. / od 12 let / dabing / ŠÚ

Režie a scénář: GEORGE LUCAS / Kamera: David Tattersall / Hudba: John Williams / Hrají: Ewan McGregor, Hayden Christensen, Natalie Portmanová, Samuel L. Jackson, Frank Oz.

Ať tě síla provází! Válka! Republika se hroutí pod brutálními útoky vůdce separatistů hraběte Dooku. Na obou stranách jsou hrdinové. Před zlem však není úniku. Krutému generálu Grievousovi, mozku separatistů, se podařilo nečekaně proniknout do hlavního města Republiky a unést kancléře Palpatina, vůdce Galaktického senátu. Zatímco se separatistická armáda droidů pokouší uniknout z obléhaného města s cenným rukojmím, dva rytíři Jedi se zoufale snaží polapeného kancléře zachránit… Je téměř nemožné říci, kdy příprava na SW III přesně začala. V mnoha ohledech už před více než 30 lety spolu s prvním dílem této ságy. Film se začal natáčet 30. 6. 2003 v Číně, Thajsku, Švýcarsku a Tunisku, jejichž reálie posloužily jako základ pro vytvoření nových planet. Již v roce 2002 se štáb vydal na nebezpečnou cestu do Itálie natočit erupci sopky Etny na Sicílii. To vše bylo posléze doplněno ve studiu 2200 speciálními efekty. Celá sága začala v roce 1977 filmem „Hvězdné války“. Po fenomenálním úspěchu následovaly v roce 1980 „Impérium vrací úder“ a v roce 1983 „Návrat Jediho“. George Lucas se poté rozhodl počkat s natáčením dalších dílů, než mu vývoj počítačové techniky umožní dokonale ztvárnit jeho vize. To se stalo v roce 1999, kdy byl uveden do kin film „Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, v roce 2002 pak navázala „Star Wars: Epizoda II - Klony útočí“. Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů slibuje stát se nejen završením, ale i vyvrcholením celé série.

Oficiální webová stránka: http://www.bontonfilm.cz
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200