Old boy

Hvězda, úterý 17.10. 20:00, 50, 60 Kč
Rezervace zarezervovat lístky

Jižní Korea 2003 / 119 min. / od 15 let / titulky / ŠÚ

Režie: PARK CHAN-WOOK / Scénář: Hwang Jo-yoon, Im Joon-hyung, Park Chan-wook / Kamera: Chung Chung-hoon / Hrají: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang, Dae-han Ji, Dal-su Oh ad.

15 let vězení - 5 dnů na pomstu. Old boy je příběhem drsné detektivní školy, ale vlastní násilí není rozřešením a také není klíčovým nástrojem filmu. Korejské filmy mají ne nezaslouženou pověst šokujících příběhů. Old boy je volnou adaptací málo známé japonské mangy a plně využívá všech jejích prostředků, třebaže je svou podstatou statické médium. Důraz je kladen na výraznou tvář postavy nesoucí děj a pečlivou kompozici postav do scény, povahově je Oh Daesu ilustrován především díky výrazné mimice a krátkých vnitřních komentářích. Vlastní souboje jsou složeny z dlouhých záběrů bez triků, jejíž přirozenosti by rychlý střih, počítačová výpomoc či přítomnost experta bojových umění jen ublížila. Je to ale především výborný výkon herce Choi Min-Sika, jenž svou živočišností udržuje příběh v pohybu i ke konci filmu, kdy komplikující se zápletka a jiným tempem plynoucí flashback přece jen začne nahlodávat divákovu pozornost. Přeslechnout také nelze soundtrack, který výborně obstojí i při samostatném poslechu, pro méně vizuálně orientované návštěvníky kina ovšem jeho výraznost může být rušivá. Old Boy má aspirace být novou klasikou, včetně svého konce, který může být a bude vykládán různě. Je důkazem, že akční film není mrtev, jen je třeba hledat jinde než bylo zvykem. Příběh v této podobě by současná puritánská Amerika se svým strachem z názorových menšin a křečovitou snahou zavděčit se co největší části publika, prostě vytvořit nemohla. Oceněno: Velká cena poroty - Cannes 2004, British Independent Film Award, Cena diváků na festivalu v Bergen.

Oficiální webová stránka: http://www.artcam.cz
IMDB: http://www.cineclickasia.com
Obrázky, fotografie

 
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200