Indián a sestřička

Hvězda, úterý 09.05. 20:00, 65Kč 75Kč
Rezervace zarezervovat lístky

ČR 2005 / 91 min. / přístupný

Režie: DAN WLODARSZYK / Hrají: Denisa Demeterová, Tomáš Masopust, Petr Lněnička, Tatiana Pauhofová, Ladislav Goral, Rozita Mertová, Mirek Kotlár ad.

Indián a sestřička je film o lásce, odehrávající se na malém městě v Jižních Čechách, konkrétně v Prachaticích. Jeho námětem je příběh pětadvacetiletého dělníka Františka (Tomáš Masopust), který inklinuje ke komunitě "bílých indiánů", a romské dívky Marie (Denisa Demeterová), zdravotní sestry z městské nemocnice. Jejich vztah je vystaven nejen mnoha banálním předsudkům a rodinným averzím, ale prověřuje i sílu "kmenové" soudržnosti, ať již jde o romskou komunitu, alternativní společenství "bílých indiánů" či většinovou společnost. Dva různé světy se protnou v citech mladé dvojice, ale happyend této lásky je v nedohlednu. Nelze si nevšimnout, že příběh je v mnohém podobný dramatu Romeo a Julie, nebo jeho modernější americké verzi West Side Story (i když v našem případě se jedná spíše o East Side Story). Montekové proti Kapuletům, Tryskáči proti Žralokům. Milostné příběhy mají svá pravidla, a Romeo a Julie jsou zkrátka příběhem, který funguje nejlépe. Ve filmu zazáří svým civilním projevem romští neherci. Vedle neokoukaných mladých herců, romské hudby, úsporné kamery Alexandra Šurkaly jsou to právě oni, kteří by z nízkorozpočtového snímku mohli udělat stejné překvapení roku, jakým se stalo Slámovo Štěstí.

Oficiální webová stránka: http://www.bontonfilm.cz/film.php?film_id=706
Letní kino

Městská kina na Facebooku Filmjukebox

Opery Balety

aktuality

Hvězda věci v prodeji

V prodeji jsou tašky, vějíře, frisbee a klíčenka kina Hvězda! Předměty jsou umístěny vedle vchodu s ceníkem, prodej na pokladně.

výstavy

Městská kina jsou členem sítě kin
Europa Cinemas
 
kód & design Jakub Němeček, © 2003 - 2011 Městská kina Uherské Hradiště
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště, 686 01, tel: +420 576 514 200