Úvodní stránka

as07_poster_copy.jpg
V měsíci květnu 2007 pořádá AČFK ve spolupráci s Instituto Cervantes Praha velkou prezentaci španělské filmové kultury v České republice. AČFK pořádá již IX. ročník filmového semináře archivních filmů v Uherském Hradišti (3. - 6. 5.) a následně pak putovní přehlídku vybraných filmů v českých kinech (2. - 31. 5.). Ve středu 2. května ve 20:00 proběhne slavnostní zahájení celé akce v kině Světozor v Praze i za účasti významných hostů.

Poprvé bude španělská produkce představena ve své rozmanitosti od děl poplatných ideologii, přes sociálně-kritický realismus padesátých let, novou vlnu - tzv. Escuela de Barcelona, až po boom devadesátých let. Institut Cervantes doplňuje přehlídku cyklem filmů oceněných cenou Goya (Semana de los Goya).

 • 6.5.2007 - seminář skončil
  V neděli skončil seminář a tak zbývá už jen bilance: uvedeno bylo celkem 33 filmů ve 44 projekcích, promítalo se na třech místech, zúčastnilo se 328 akreditovaných diváků. Doufáme, že se Vám u nás líbilo a těšíme se na shledanou třeba už v červenci na Letní filmové škole! A nezapomeňte, že projekce španělských filmů pokračují putovní přehlídkou v 16 kinech České republiky až do konce května.
 • 5.5.2007 - přijetí režisérů na radnici
  Dnes o půl jedné byli režiséři Forn a Uribe přijati na radnici místostarostou města Uherské Hradiště Evženem Uhrem. Po proslovu pana místostarosty se oba pánové podepsali do pamětní knihy města. Fotky naleznete v sekci "Pro novináře".
 • 4.5.2007 - slavnostní zahájení semináře
  Dnes ve 20.00 proběhlo v kině Hvězda slavnostní zahájení Archivního semináře. Osobně se zúčastnili Imanol Uribe, jeho manželka Elena Gil Nagel a José María Forn s manželkou Rosou Alabart. Fotky najdete v sekci "Pro novináře".
 • 2.5.2007 - slavnostní zahájení přehlídky v kině Světozor
  V pražském kině Světozor proběhlo dnes ve 20:00 slavnostní zahájení celostátní přehlídky španělského filmu. Na programu byla projekce filmu Sečtené dny, který v roce 1995 získal 9 výročních španělských cen Goya, včetně ceny za nejlepší film roku 1994. Film osobně představil jeho tvůrce, významný španělský režisér Imanol Uribe, který se v Praze zdrží do pátku 4. května a poté se přesouvá do Uherského Hradiště, kde bude do 6. května hostem Archivního semináře španělského filmu.
 • 25.4.2007 - tisková konference semináře
  Proběhla na INSTITUTO CERVANTES DE PRAGA a představila nejenom definitivní program a katalog semináře, ale i aktuální informace, ukázky z uvedených filmů a znělku květnové putovní přehlídky španělských filmů. V sekci pro navináře najdete i aktuální tiskovou zprávu.
 • 23.3.2007 - bližší informace a zahájena akreditace
  V přiloženém souboru najdete bližší informace o programu semináře, především seznam všech celovečerních filmů, hostů semináře a doprovodné akce. Současně byla spuštěna i AKREDITACE na seminář - více na http://archiv.seminare.acfk.cz/str/archiv-2007-akreditace .
 • 1.4.2007 První verze programu
  V sekci program najdete první verzi programu, která se může jen "kosmeticky" změnit na základě informací o pobytu vzázných španělských hostů. Definitivní verze programu bude potvrzena na tiskové konferenci 25. dubna 2007.

Městská kina Uherské Hradiště | www.mkuh.cz | 2011

DAT
Realizace a provoz Dat